РефератыАстрономияКоКонспект відкритого уроку із зарубіжної літератури у 5 класі

Конспект відкритого уроку із зарубіжної літератури у 5 класі

Педагогіка


«Конспект

відкритого уроку


із зарубіжної літератури


у 5 класі»


Тема: Оскар Уайльд. Казка “Хлопчик-зірка”. Безмежна велич людської краси. Любов до матері – одна з визначальних цінностей життя.


Мета: Завершити роботу над визначенням головної думки та характеристики головного героя казки О.Уайльди; розвивати вміння характеризувати персонаж, узагальнювати прочитане, роботи висновки; виховувати любов до матері як визначеної цінності життя, як основи духовної краси людини.


Обладнання: 1. учнівські малюнки – ілюстрації;


2. квіти – листівки для мам;


3. опорна схема;


4. Пісня “Сину, сину...”.


Тип уроку: поглибленої роботи над твором.


Епіграф: Любов, як сонце світу, відкриває


Безмежну велич людської краси


В.Симоненко

Проти, Боже, прости, мамо,


Коли що було не так,


Хоч покаятись – це мало,


Та усе ж це добрий знак.


Роман Кузенко


Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань.


- Діти, ви любите казки? – Тож розпочинаємо свою казку:


Не за синіми морями, не за високими горами, а Уторопах на горбочку стоїть школа. А у тій школі є п’ятий кас, де навчаються гарні хлопчики й дівчатка. Чорняві, біляві, русяві, високі, низенькі, повненькі і не дуже. Якось до їхнього класу завітала кореспондент журналу “Слово про казку”. Їй захотілося взяти інтерв’ю у дітей з метою виявлення інтересу до казок та їх знань.


1. Кореспондент: - Добрий день, шановні п’ятикласники, шановна вчителько та гості уроку. Як вам уже повідомили, я – кореспондент Біленчук Мар’яна. Мені цікаво дізнатися, яку казку ви вивчаєте зараз на уроці?


- Хто автор казки “Хлопчик-зірка”?


- Що найбільше цінував у житті О.Уайльд і чого він цурався?


- А чому казка розпочинається описом зими?


- Що знайшли лісоруби в лісі?


- Чому лісоруб вирішив взяти собі знайдену дитину?


- Як ставилися у сім’ї лісоруба до Хлопчика-зірки?


- Чим він відрізнявся від інших дітей лісоруба?


- Яким зовні був Хлопчик-зірка, з чим порівнює його автор?


- А яким було серце у Хлопчика-зірки?


- Так, у Хлопчика-зірки було кам’яне серце. Як ви розумієте вислів “кам’яне серце”?


- Я задоволена вашими відповідями. Дякую вам. Бачу, вам справді сподобалась казка. Я бажаю, щоб у вас ніколи серце не ставало “кам’яним”.


2. Вчитель: Яким красивим зовні був герой казки. З якими квітами порівнює його автор?


ОС


квітка кам’яне серце


краса жорстокість


ніжність гордість


милосердя себелюбство


любов грубість


добро зневага


ненависть


зло


- Що символізує квітка? Що несе “кам’яне серце”?


- Чи можна вважати красивою людину, зовнішність якої прекрасна, а вчинки ганебні?


ІІ. Сприйняття нового матеріалу. Робота над твором. Оголошення теми, мети уроку.


1.Сьо

годні на уроці ми повинні дізнатися, у чому ж велич людської краси, визначити її найголовнішу цінність – любов до матері.


(Запис теми уроку, епіграфа)


- Діти, а від чого залежить духовна краса людини?


(від її вчинків)


- Який найгірший поступок вчинив Хлопчик-зірка? Який найважчий гріх?


1. Знайдіть у тексті і зачитайте.


(Звучить пісня “Сину, сину, ангел мій”)


- Як був покараний Хлопчик-зірка?


- Що вирішив зробити герой. Чому?


2. Передайте від імені героя, як до нього ставилися звірі у лісі. “Естафета” - передай право голосу іншим.


· коноплянка;


· білочка;


· кріт


3. Напишіть лист-пораду Хлопчику-зірці, вильне її у цей великий конверт.


4. Хто першим допоміг Хлопчику-зірці у важкий час. Чому?


5. Коли і чому краса повернулася до героя?


(Найвищий прояв любові – думати про інших)


6. Коли Хлопчик-зірка відчув себе щасливим?


Зачитайте в ролях уривок казки про зустрів Хлопчика-зірки з матір’ю.


(Звучить пісня)


7. Намалюйте “кольорову стежину” героя до краси, до щастя. Передайте поступки героя кольорами. Чи змінився герой казки?



ІІІ. Підсумок.


1. У чому ж найбільша цінність людського життя? Що робить людину по-справжньому красивою? Як ви розумієте епіграф уроку?


2. Букет любові складаємо до матусиних ніг. Напишіть у середині квіточки найщиріші, найніжніші слова для своєї мами. Квіточку поставте у корзину.


Діти пишуть.


Вчитель


3. Любов до матері – одна визначальних, найголовніших окрас людини. Вона возвеличує людей.


4. Вірш читає Біленчук Мар’яна


Поклін матері

Встаньте! Встаньте на коліна,


Рідну матір попросіть,


Лиш одна вона єдина


Допоможе і навчить.


Бог і матір на цім світі


Справедливий нам суддя.


Бог і мат і р– це суцвіття,


Бо святішого нема.


Рідна мати нас з дитинства


На добро благословить


Рука ніжна материнська


Нагодує і приспить


Отож, Богу помолімося,


За здоров’я матерів


І у пояс поклонімося


За сердечність їх дарів


Прости, Боже, прости, мамо,


Коли що було не тік,


Хоч покаятись – це мало,


Та усе це добрий знак.


Встаньте! Встаньте на коліна.


Свою гордість ви зломіть.


- Давайте всі разом помолимось за наших мам. Дитяча молитва – то їх любов.


(учні читають молитву)


- Діти, хай зігріває вас материнська ласка і любов. Бережіть своїх матерів, цілуйте їхні руки, говоріть їм ніжні і ласкаві слова.


Мама, матусенька….


Ось і закінчилася наша казка.


Чого ж навчила вона вас?


І
V
. Домашнє завдання:
записати у зошиті головну думку казки; підібрати 3-4 прислів’я, які відображають думку казки.

Сохранить в соц. сетях:
Обсуждение:
comments powered by Disqus

Название реферата: Конспект відкритого уроку із зарубіжної літератури у 5 класі

Слов:803
Символов:6740
Размер:13.16 Кб.