РефератыАстрономияУрУроки читання і клас

Уроки читання і клас

Педагогіка
Урок читання 1 клас

Тема.
К.Ушинський “Ліс і струмок”


Т. Коломиєц “Ручай”

Мета:
вдосконалювати навички правильно, виразного читання. Вчити учнів знаходити в текстах описи, роздуми, зіставляти і порівнювати картини природи, створені поетом і прозаїком, розвивати творчу уяву. Виховувати любов до рідної природи.


Обладнання:
музика П.І. Чайковського “Пори року”
Хід уроку

І. Організація учнів до уроку.


ІІ. Актуалізація опорних знань.


1. Вступна бесіда вчителя.


Зійшли сніги, шумить вода,


Земля повіва,


Земля квіточки викида,


Буяє травка молода,


Все мертве ожива.


Веселе сонечко блистить,


Проміння щиро сяє,


Готок привітно шелестить,


Неначе кличе пригостить


Струмочок виграє (П.Грабовський).


- Які прикмети весни ви знаєте?


- Як ви гадаєте, чому всі з нетерпінням чекають приходу весни?


2. Уявна подорож.


- Образ весни привертав увагу не лише поетів, письменників, художників, а й композиторів. Давайте уявимо, що ми опинилися в лісі. А допоможе нам у цьому прослухування музики П.І. Чайковського “Пори року”.


- Що ви чуєте? (Пташиний щебет, переливчасту пісню соловейка, кування зозулі, спів синички, радісну пісню весняного вітру).


- А хто з вас чув, як дзюркоче весняний струмок?


- Яким ви собі його уявляєте?


- Українська поетеса Галина Демченко почула пісню весняного струмка. Послухайте.


Весняні струмочки цілу зиму спали,


На тепло чекали.


А тепер прокинулись, дзвінко заспівали:


Ми струмочки весняні, ми струмочки голосні,


Спішимо до річки - нашої сестрички”.


ІІІ. Повідомлення теми уроку.


- Але не всі такі жваві в веселі струмочки. Є примхливі струмочки, які чимось незадоволені. Сьогодні на уроці ми познайомимось з твором, де саме і розповідається про такий струмочок.


І
V
. Вивчення нового матеріалу.


1. Вступне слово вчителя.


- Так, дійсно, наближається весна. Чудова і прекрасна пора року. Коли оживає природа – з’являються перші квіти, повертаються з вирію пташки.


2. Первинне ознайомлення зі змістом тексту Н.Д. Ушинського “Ліс і струмок” (читає вчитель).


3. Словникова робота:











Гущавині


Нестерпний


Краєвиди


Безтурботно


Грайливого



4. Підготовчі вправи для читання


а) артикуляційна зарядка (читання смислового блоку: 2-3 речення на одному диханні);


5. Читання тексту учнями (ланцюжком, розслабитися, дощиком, вовк і заєць.


6. Аналіз змісту тексту


- Про що цей текст?


- Чим був незадоволений струмок?


- Якою бува мова лісу? (Лагідною).


- А струмка? (Дзюркотів, бурчав).


- Як ви гадаєте, це звичайна розмова чи ні? (казкова)


7. Повторне самостійне читання тексту учнями.


8. Логічна робота (характеристика образів).























Струмок


Ліс


Нетерплячий


Мудрий


Незадоволений


Розсудливий


Примхливий


Розумни

й


Буркотливий


Досвідчений


Нерозумний


Лагідний


Турботливий

9. Читання тексту в особах.


10. Читання вірша “Ручай” Т.Коломієць вчителем.


11. Підготовка до читання.


У розвиток пильності зору “найди пеньок”


















День


ліс


нічка


День


ліз


нічка


Пень


ліс


нічка


День


ліс


пічка



12. Словникова робота6 забарюся, напуваю.


13. Підготовча робота до виразного читання:


- загальний настрій вірша? (бадьорий, веселий)


- визначення тону, темпу, пауз і логічного наголосу.


Ручай

Біжить-шумить ручай.


-Агов, не поспішай.


Куди тобі, малому,


в дорогу невідому.


-А я упертий зроду,


несу до річки воду,


а там не забарюся


до моря доберуся,


таку робот маю –


я море напуваю.

















Темп

Тон


пришвидшений


розповідний


застережливий


нормальний


повільніше


повчальний


нормальний


пришвидшений


впевнений


розповідний,


стверджувальний


нормальний


радісний



14. Виразне читання вірша учнями


15. Робота над змістом вірша


- Як ви гадаєте, з ким розмовляв ручай? (вітром)


- Яку роботу має ручай?


- Як в тексті говориться про його характер?


V
. Підсумок уроку.


1. Робота за запитаннями.


- Про що твори, які ми читали сьогодні?


- Порівняйте струмок з тексту і ручай з вірша.


- Як треба ставитись до оточуючої природи?


2. Граматичне завдання.


Підберіть близькі за значенням слова до слова ручай (струмок, ключ, джерело).


3. Легенда про річку Дністер.


Високо в горах біг веселий струмок. Гора подарувала йому камінчик. Через деякий час гора запитала у струмка, де той камінчик, що камінчик на дні і він його стер. Звідси і походить назва річки Дні-стер.


4. Поетична хвилинка (заключна).


Свою любов до природи велика українська поетеса Леся Українка висловила в таких рядках:


Бережіть природу, любі діти,


Я до цього все життя вас закликаю.


Хто байдуже ставиться до неї,


Той у грудях серденька не має.


А якщо його немає у грудях,


До природи він байдужий буде,


Пам’ятаймо це і я, і ти,


Маймо в серці зерна доброти.


Ці зернятка будуть проростати,


Спів почуєте душі своєї.


Про природу станете ви дбати,


Вірним другом будете для неї.

Сохранить в соц. сетях:
Обсуждение:
comments powered by Disqus

Название реферата: Уроки читання і клас

Слов:863
Символов:8601
Размер:16.80 Кб.